Návody pro C4 | Webhosting C4 | Diskuze | Redakční systémy | Joomla | Drupal | Wordpress

Nejlepší programy zadarmo

Hlavní stránka » Utility

 

Recuva   » screenshot «

 

ExtractNow   » screenshot «

Smazali jste si z nepozornosti důležité soubory? Nevěšte hlavu, máme pro vás program, se kterým spolehlivě obnovíte omylem smazané soubory. Program má jednoduché uživatelské rozhraní a jeho síla je ve velké úspěšnosti při obnovování souborů, a to i oproti některým komerčních programům.

 

Máte velké množství komprimovaných souborů, které potřebujete rychle rozbalit a po jednom by to trvalo dlouho? Pak se vám určitě bude hodit tento program, který dokáže rozbalit všechny vybrané archivy najednou. Stačí je jen přetáhnout myší do okna programu. Podporuje archivy ZIP, RAR, ACE a JAR.

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 5/5

 

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 4/5

 

SpeedFan   » screenshot «

 

DriveImage XML  » screenshot «

SpeedFan monitoruje teplotu procesoru a podle ní dokáže regulovat otáčky větráčku. V případě malého zatížení (např. při poslouchání hudby) tak chladič může běžet na nižší otáčky, čímž se sníží jeho hluk. Kromě toho program zobrazuje aktuální teplotu v taksbaru a umí zjistit i zahřívání disku podle S.M.A.R.T.

 

Velmi kvalitní program pro vytváření zálohy pevného disku. Program spolehlivě pracuje pod Windows XP a dokáže zálohovat diskové oddíly do image soubou, a to díky speciálnímu režimu přímo za chodu. Podporuje souborové systémy FAT 12, 16, 32 a NTFS a má přehledné uživatelské rozhraní.

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 4/5

 

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 5/5

 

Filzip  » screenshot «

 

xDesktop   » screenshot «

Zajímavá bezplatná alternativa k Winzipu s podobným uživatelským rozhraním. Filzip interně podporuje archivy ZIP a CAB, ale dokáže si poradit i se soubory ve formátech ARJ, RAR a ACE. Samozřejmostí je vytváření zaheslovaných či dokonce zašifrovaných archivů. Nechybí ani možnost samorozbalovacích archivů či rozdělení velkého archivu na více částí. Užitečná je možnost rozbalení více archivů najednou.

 

Nestačí vám velikost pracovní plochy? Pak si ji můžete elegantně zvětšit díky jednoduchému programu xDesktop, který dokáže vytvořit několik virtuálních ploch, čímž se zvýší produktivita vaší práce. Síla programu, který stačí jen spustit, není v množství funkcí, ale v jeho naprosté jednoduchosti a především rychlosti. Nenajdete zde žádné funkce navíc, ale své poslání plné dokonale.

Licence: Freeware I Čeština: ano I Hodnocení: 4/5

 

Licence: Freeware I Čeština: ano I Hodnocení: 4/5

 

ANT Renamer   » screenshot «

 

CDmage   » screenshot «

Absolutně nejpropracovanější program pro hromadné přejmenování souborů. Vyniká přehledným uživatelským rozhraním a širokými možnostmi pro úpravy názvu. Dokáže např. změnit názvy hudebních souborů podle jejich ID3 tagů. Před samotným přejmenováním je k dispozici náhled a každá úprava jde vrátit zpět.

 

Užitečný program, který umí pracovat s mnoha formáty image souborů, aniž by je bylo nutné nejprve vypálit na CD či DVD. CDmage dokáže nejen zobrazit obsah image souboru, ale dokonce ho i uložit na disk či přidat do něj další soubory. Podporována je více než dvacítka nejpoužívanějších formátů včetně BIN, ISO, IMG či NRG.

Licence: Freeware I Čeština: ano I Hodnocení: 5/5

 

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 3/5

 

LS - File List Generator   » screenshot «

 

PowerOff  » screenshot « 

Jednoduchý program, který dokáže vygenerovat seznam souborů v zadaném adresáři, a to buď do textového souboru, a nebo do HTML. K dispozici jsou široké možnosti nastavení ovlivňující výsledný seznam.

 

Užitečný program umožňující automatické vypnutí počítače v předem určený čas, a nebo dokonce po skončení určité úlohy. Oproti konkurenčním programům nabízí velmi široké možnosti nastavení a může běžet na pozadí i jako systémová služba.

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 3/5

 

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 4/5

Víte o nějakém dalším zajímavém bezplatném programu? Pošlete svůj tip!

 

 (c) Michal Němejc 2007 - michal@pctipy.com  l  Partneři webu - výměna odkazů

Kvalitní webhosting, luxusní korzety.

Toužíte po atraktivním partnerovi nebo partnerce? Hledáte seznámení na sex a nestačí Vám klasická seznamka? Pak je právě pro Vás určena nová erotická sex seznamka, která nabízí výběr těch pravých partnerů. Erotická seznamka, nebo chcete-li sex seznamka, Vám umožní najít partnera, který má stejné touhy a sny jako Vy. Jediná opravdová seznamka na sex je tu pro Vás!