Nejlepší programy zadarmo

Hlavní stránka » Článek

 
Obecně o Pokeru a něco málo k historii

            Hledáte způsob jak se odreagovat od všedních starostí a nevíte zatím, kde se uplatnit? Máme pro vás skvělou nabídku v podobě online kasina, kde nabízíme nejrůznější hry. A´t již jde o před započetím partie. Výraz all-in znamená, že hráč Poker nebo nějakou jinou karetní hru. S námi máte vždy ty nejvýhodnější podmínky. Již nemusíte chodit do klasických klubů, kde jsou neznámí lidé a vychytralí krupiéři. Nyní již stačí mít připojení k internetu a v okamžiku jste na dosah své oblíbené hry. Již žádné členské příspěvky. Nyní se soustřeďte již jen na hru. Full house, čistá sekvence, poker, královský poker. O tom tato hra ještě stále je. Stačí navštívit na našich internetových stránkách.

            Pravidla pokeru se během let měnili a poslední razantní změnou prošli během 20. století. Původ samotného názvu má mnoho výkladů. Podle některých pochází z Francie, jiné zdroje uvádí z Indie, ale nejvíce pravděpodobné je z anglického slova „pochen“ což doslova přeloženo znamená roztloukat, bouchat, bušit. Předchůdce známého pokeru, který můžete hrát například v luxusní online herně na adrese PokerRoom.com, se nazýval „primero“ a hrál se po celé Evropě.

            V severní Americe se poker rozšiřoval hlavně na parnících, na kterých se hrál poker pro zkrácení dlouhé chvíle. Později však nabyla tato činnost na prestiži a začali se na parnících pořádat turnaje. Jedním z nich byl například. Mezi typické scénáře patřilo, že zkušení hráči a švindlíři obírali začátečníky a bohaté cestující o značné sumy peněz. Od toho je také další možnost vzniku názvu a to ze slova poker, nebo-li kapsa, čili že dobří hráči ubírali těm ostatním hezké sumy peněz přímo z kapes.

Novou érou pro poker bylo zavedení oficiálních turnajů v USA a to roku 1970. Začali se objevovat skuteční profesionálové ve hře a začali se psát knihy o této hře, zabývající se strategií. Například Teorie Pokeru od D. Sklánského a další.

 

(c) Michal Němejc 2007 - michal@pctipy.com