Návody pro C4 | Webhosting C4 | Diskuze | Redakční systémy | Joomla | Drupal | Wordpress

Nejlepší programy zadarmo

Hlavní stránka » Grafika

 

Font Xplorer   » screenshot «

 

FastStone Image Viewer   » screenshot «

Potřebujete vybrat font, který by oživil váš leták nebo dokument? Žádný problém. Font Xplorer zobrazí zvolený text všemi fonty nainstalovanými ve vašem počítači přehledně pod sebou a vy si tak snadno vyberete ten, který se k textu nejlépe hodí. Program velmi dobře poslouží i jako správce fontů a dokáže zobrazit písma ještě před jejich instalací do systému.

 

Absolutně nejlepší bezplatný prohlížeč obrázků a fotografií. Přehledné ovládání a velké množství pokročilých funkcí z něj dělá zajímavou alternativu ke komerčnímu ACDSee, které má výhodu snad jen ve vyšší rychlosti. Program dokáže porovnávat snímky, bezztrátově otáčet JPEGy, hromadně konvertovat formáty a zvládne i základní úpravy fotografií.

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 5/5

 

Licence: Freeware (x) I Čeština: ne I Hodnocení: 5/5

 

JAlbum   » screenshot «

 

Inkscape   » screenshot «

Chcete se pochlubit svými fotografiemi na internetu? S tímto programem vytvoříte webovou galerii snadno a rychle. Program patří mezi nejlepší svého druhu, má jednoduché ovládání v češtině a řadu nastavení pro přizpůsobení galerie přesně podle vašich požadavků. Navíc lze vybírat z mnoha předdefinovaných grafických návrhů a další lze zadarmo stáhnout z internetu.

 

Zajímavý editor vektorové grafiky určený jako bezplatná alternativa k programům Corel DRAW! a Adobe Illustrator. Program podporuje práci ve vrstvách a nabízí všechny nezbytné základní nástroje. Výhodou je především podpora standardu škálovatelné vektorové grafiky (SVG) a celkem přehledné uživatelské rozhraní v češtině.

Licence: Freeware I Čeština: ano I Hodnocení: 5/5

 

Licence: Open source I Čeština: ano I Hodnocení: 4/5

 

Paint.net   » screenshot «

 

GIMP   » screenshot «

Nadějně vypadající editor rastrové grafiky s příjemným ovládáním ve stylu Photoshopu a podporou vrstev. Bohužel v současné verzi splní nároky pouze nenáročných amatérů, neboť jeho funkce jsou ve srovnání s Photoshopem či GIMPem velmi omezené.

 

Kvalitní editor rastrové grafiky vyvíjený primárně pro Linux je nyní k dispozici i ve verzi pro Windows. Po funkční stránce je téměř srovnatelný s komerčním Photoshopem. Jeho jedinou slabinou je těžkopádné uživatelské rozhraní, na které je třeba si zvyknout.

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 3/5

 

Licence: Open source I Čeština: ano I Hodnocení: 3/5

 

Scribus   » screenshot «

 

Serif PagePlus SE   » screenshot «

Kvalitní open-source DTP program určený pro profesionální sazbu knih, časopisů a dalších tiskovin. Podporuje práci ve vrstvách a umožňuje export do PDF. Uživatelské rozhraní je v češtině a program zvládá i české dělení slov.

 

Perfektní program pro snadnou tvorbu letáků, pozvánek, vizitek a dalších tiskovin určený běžným uživatelům. Má velmi pěkné a dobře ovladatelné uživatelské rozhraní s řadou pokročilých funkcí včetně podpory vrstev a vestavěného editoru tabulek. K dispozice je několik šablon s možností stažení dalších z internetu. Zajímavá alternativa k Publisheru.

Licence: Open Source I Čeština: ano I Hodnocení: 4/5

 

Licence: Freeware I Čeština: ne I Hodnocení: 5/5

 

FastStone Capture   » screenshot «

   

Jeden z nejlepších bezplatných snímačů obrazovky s širokými možnostmi nastavení a přehledným uživatelským rozhraním. Díky automatickému rolování dokáže sejmout celou webovou stránku (podobně jako placený SnagIt) , což ostatní bezplatné programy neumí.

   

Licence: Freeware (x) I Čeština: neI Hodnocení: 5/5

   

Víte o nějakém dalším zajímavém bezplatném programu? Pošlete svůj tip!

Poznámka: (x) pouze pro nekomerční použití
 

 (c) Michal Němejc 2007 - michal@pctipy.com  l  Partneři webu - výměna odkazů

Kvalitní webhosting, luxusní korzety.

Na sazej.com naleznete poker rady a tipy. Hrajte 7 card stud online a také hry ruleta zdarma.

Toužíte po atraktivním partnerovi nebo partnerce? Hledáte seznámení na sex a nestačí Vám klasická seznamka? Pak je právě pro Vás určena nová erotická sex seznamka, která nabízí výběr těch pravých partnerů. Erotická seznamka, nebo chcete-li sex seznamka, Vám umožní najít partnera, který má stejné touhy a sny jako Vy. Jediná opravdová seznamka na sex je tu pro Vás!